امروز شنبه 27 مرداد 1397
  تماس با ما پست الکترونیک معرفی استان بوشهر جستجوی وکیل گالری تصاویر اطلاعیه های کانون صفحه اصلی

استاد محمد علی اردبیلی
استاد محمد علی اردبیلی

در سال ۱۳۲۶ شمسي در تهران به دنيا آمد. دورة ابتدايي را در مدارس نوبنياد نظامي، رشديه و عيسي بهرامي و دوره متوسطه را با رتبه ممتاز در دبيرستان رازي به پايان رساند.

(۱۳۴۵ ش) در سال ۱۳۴۶ ش. به تحصيل در دانشكده حقوق دانشگاه بروكسل (بلژيك) پرداخت. همزمان به مطالعه در رشته فلسفه نيز مشغول شد. دوره كارشناسي را بادفاع از پايان نامه خود با عنوان (مباني حق مجازات) در رشته حقوق جزا به پايان رساند. در سال ۱۹۴۷ (م). كارشناسي ارشد علوم جزا و جرم شناسي را با معرفي رسالة «بزهكاري اطفال و حالت خطرناك» از دانشكدة حقوق دانشگاه ليل (فرانسه) دريافت كرد. سرانجام در سال ۱۹۷۸ (م) برابر با ۱۳۵۷ ش با دفاع از پاياننامه خود با عنوان «بزهكاري اطفال و نوجوانان در ايران» موفق به دريافت دكتراي حقوق جزا و جرم شناسي با درجه ممتاز گرديد.

پس از بازگشت به ايران همكاري خود را ابتدا با شعبه ۴۸ دادگاه عمومي تهران (اطفال و نوجوانان بزهكار) به عنوان مشاور و سپس در خرداد ۱۳۵۹ به عنوان سرپرست كانون اصلاح تربيت تهران با دادگستري آغاز كرد. مدتي نيز در شوراي سرپرسي زندانها و اقدمات تأميني و تربيتي با سمت رئيس قسمت پژوهشي و مطالعاتي به كار تنظيم آيين نامه زندانها مشغول بود. از سال ۱۳۶۳ (ش) به عضويت هيئت علمي دانشكده حقوق دانشگاه شهيد بهشتي درآمد و تا سال ۱۳۷۰ در مرتبه استادياري و پس از آن تا سال ۱۳۸۰ در مرتبه دانشياري و هم اكنون در مرتبه استادي به تدريس دروس حقوق جزاي عمومي، جرم شناسي، بزهكاري اطفال و نوجوانان، جامعه شناسي جنايي و حقوق بين‌المللي كيفري مشغول بوده و هست. تدريس در دوره‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري دانشگاه آزاد اسلامي، مدرسه عالي شهيد مطهري، دانشگاه علوم اسلامي رضوي، دانشگاه امام صادق، دانشكده روابط بين‌‌الملل و مدرسه عالي قضايي قم بخش ديگري از فعاليتهاي آموزشي او به شمار مي رود. دكتر اردبيلي بارها از طرف دانشگاههاي آزاد اسلامي از جمله دامغان، ورامين، نراق، رفسنجان، يزد، كازرون، بيرجند، اهواز براي ايراد سخنراني دعوت شده است. در بيش از ده همايش علمي در تهران و شهرستانها مشاركت فعال داشته است و در هيئت هاي قانونگذاري براي تدوين و نگارش قوانين عضويت داشته است.

اهم آثار تأليفي و تحقيقي دكتر اردبيلي عبارتند از:

۱ ـ حقوق جزاي عمومي (۲ ج)

۲ ـ ترجمة كتاب جرايم و مجازاتها اثر بكاريا

۳ ـ معاضدت قضايي واسترداد مجرمين

۴ ـ حمل و تحويل تحت نظارت نشر

بيش از بيست مقالة حقوقي در نشريات مختلف حقوقي كشور و دو مقاله در نشريات خارجي.

ايشان علاوه بر عضويت در انجمن بين المللي حقوق جزا و انجمن ايراني جرم شناسي ، هم اكنون رياست انجمن ايراني حقوق جزا را نيز به عهده دارد.

  تماس با ما پست الکترونیک معرفی استان بوشهر جستجوی وکیل گالری تصاویر اطلاعیه های کانون صفحه اصلی  
استاد سید مصطفی محقق داماد استاد سید محمد هاشمی استاد افتخار جهرمی استاد داوود هرمیداس باوند استاد ابراهیم بیگ زاده استاد محمد علی اردبیلی استاد بهمن کشاورز استاد سید حسن امامی استاد مهدی شهیدی استاد جمشيد ممتاز استاد ايرج گلدوزيان استاد سید حسین صفائی استاد ناصر کاتوزیان استاد محمد جعفر جعفری لنگرودی دکتر محمد نصیری

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری بوشهر می باشد. طراحی و توسعه : وکالت آنلاین